Uue ajastu linnak

Kristiine Cityt võib pidada esimeseks terviklikuks linnaosaks, mis on kerkimas Tallinna kesklinna lähedusse.

See on uue ajastu linnak, kus väärtustatakse turvalisust, funktsionaalsust, jätkusuutlikkust ja keskkonnasõbralikkust.

Siia rajatakse nutika ruumiplaneeringu, stiilse disaini ja modernse väljanägemisega kodud, kus saab nautida rohelust ja privaatsust, kuid samal ajal on võimaldatud mugav transpordiühendus kesklinna ja teistesse linnaosadesse.

Kristina Majad on detailselt läbimõeldud ja funktsionaalsed hooned, mille projekteerijaks on Allianss Arhitektid. Majad on tõstetud esimese korrusega, võimaldades ehitada soklikorrusele turvalise lahendusega parkla.
Tänu sellele on tavalisest kõrgemal asuvatel esimese korruse korteritel oluliselt rohkem privaatsust ja hoovid autovabad.

Majades on lift, mis ühendab kõiki korruseid alates parklast. Planeeritud on kauni vaatega suured rõdud ja katuseterrassid.
Korterid on ruumikad, millel on head planeeringud, korterisisesed panipaigad, ülemistel korrustel saun, kamina võimalus ning pääs privaatsele katuseterrassile.
Kristina Majade energiaklass on B.

Meie eesmärk on pakkuda uut ja kvaliteetset elu igale inimesele olenemata tema vanusest ja elustiilist!

Ehitusinfo

AKNAD JA UKSED
Aknad: puitalumiiniumaknad ja rõduuksed, rõdude piirded on alumiiniumprofiilidest ja kahekihilisest lamineeritud klaasist. Katuseterrasside puhul on puitraamile paigaldatud laudis ja terrassi ümbritseb raamivaba lamineeritud klaasidega piire. Kõik see lisab energiasäästlikkust ja moodsat väljanägemist. Uksed: korterite välisuksed on spoonitud tuletõkkeuksed, siseuste valikud on kirjeldatud siseviimistluse pakettides.

KÜTE
Küte on kaugkütte baasil vesipõrandaküttesüsteem, lisaks elektriline põrandaküte pesuruumides.

VENTILATSIOON
Üldventilatsioon on teostatud läbi tsentraalse mehaanilise plaat-soojusvahetiga sissepuhke-väljatõmbe seadme. Seda täiendab korteripõhine äratõmme köögi pliidikubu abil.

NÕRKVOOLUPAIGALDISED
Sidevõrk ehitatakse välja CAT6-kaabeldusega, televõrgu jaoks rajatakse lisaks koaksiaalkaabeldus. Valvesignalisatsiooni osas luuakse korterites valmidus turvateenuse pakkujaga liitumiseks.
Korterelamu peasissekäigu juures fonolukusüsteem, mis on varustatud puutevõtme lugejaga ning korterites uksekellafunktsiooniga fonotelefonid.
TV ja interneti jaoks on hoonel antenn digilevi vastuvõtuks ning kaablivõrk soovi korral kohaliku võrguoperaatoriga liitumiseks.

VUNDAMENT
Hoone vundamendi tüübiks on raudbetoonist madalvundament, mis on rajatud paemassiivile.

KONSTRUKTSIOONID
Vertikaalseteks kandetarinditeks on monoliitsest raudbetoonist postid parkimistasandil, monteeritavatest raudbetoonelementidest trepikoja ja liftišahti seinad ning kolmekihilised kandvad monteeritavad raudbetoon-välisseinapaneelid soojustuskihi paksusega 180 mm, mis annab elamutele energiasäästlikkuse B-kategooria. Vahelagede kandekonstruktsioonideks on monteeritavad raudbetoonist eelpinge-õõnespaneelid. Trepid ja trepimademed valmistatakse monteeritavatest raudbetoonelementidest.

KATUS
Katuslae kandekonstruktsiooni moodustavad raudbetoonist eelpinge-õõnespaneelid. Soojustuskihi paksuseks on 260 mm või enam. Katusekatteks soojustuse peal on monoliitne raudbetoonplaat, mis on omakorda kaetud hüdroisolatsioonikihiga.

SISESEINAD
Kandvad siseseinad on monteeritavatest raudbetoonelementidest paksusega 150 mm, korterite vahelised mittekandvad seinad ehitatakse 90 mm paksustest betoon-õõnesblokkidest, millele lisatakse mõlemale küljele teraskarkassil villaga vooderdatud kahekordne kipsplaatviimistlus. See annab korteritele korraliku helikindluse. Korterisisesed vaheseinad on kipsplaat-kergseinad teraskarkassil.

PDF